Regulamin Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych FIFA20

Wszystkich uczestników turnieju zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, który będzie systematyzował wszelkie kwestie związane z przebiegiem pierwszej edycji Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych FIFA20 na PS4 i Xbox.

REGULAMIN MISTRZOSTW EUROPY DRUŻYN POLONIJNYCH FIFA20

 1. Organizatorem turnieju jest klub sportowy The Eagle FC. Organizator rozstrzyga również wszystkie spory, które wynikły w czasie trwania turnieju.
 2. W turnieju bierze udział po 16 drużyn na obu konsolach PS4 i XBOX. Uczestnicy turnieju zostali wyłonieni w procesie rekrutacyjnym, polegającym na zgłoszeniu swojego uczestnictwa za pośrednictwem maila lub wiadomości prywatnej na Facebooku. Przy zgłoszeniach obowiązywała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.
 3. Turniej skierowany jest do polonijnych drużyn piłkarskich rozsianych po całej Europie. Każda drużyna może wystawić maksymalnie dwóch reprezentantów, po jednym na konsolę.
 4. Spotkania będą rozgrywane w systemie 1vs1.
 5. Turniej będzie rozgrywany drużynami polskiej Ekstraklasy, które zostaną przyporządkowane do uczestnika drogą losowania. Uczestnik przyporządkowaną drużyną rozgrywa cały turniej.
 6. Aby o wyniku starć decydowały wyłącznie indywidualne umiejętności gracza, a nie klasa wylosowanej drużyny i zawodników w niej występujących, każde spotkanie będzie rozgrywane na odgórnie ustalonym overallu *85 (który jest ustawiany przed każdym meczem).
 7. Czas trwania jednej połowy wynosi 6 minut.
 8. Pozostałe ustawienia (nie zawarte w punktach 6 i 7) pozostają domyślne.
 9. Turniej odbywa się w systemie ligowym (każdy z każdym). Uczestnicy z jednym rywalem rozgrywają dwa spotkania w systemie mecz i rewanż. Za końcowy rezultat uznawana jest suma obu spotkań pomiędzy zainteresowanymi.
 10. Turniej odbywa się wedle wcześniej ustalonego terminarza. Każda kolejka będzie trwała maksymalnie 48 godzin. W tym czasie muszą odbyć się wszystkie pojedynki wskazane w terminarzu. W przypadku niezgłoszenia się jednego z rywali do meczu wynik zostaje uznany jako walkower dla zawodnika oczekującego. W przypadku, gdy obaj zawodnicy nie będą zdolni do rozegrania spotkania w określonym czasie 48 godzin, zostanie przyznany obustronny walkower (obaj zawodnicy nie otrzymają punktów za spotkanie). W wyjątkowych okolicznościach można odstąpić o rozegrania spotkania i poprosić o przełożenie poza termin wskazany w terminarzu. Trzeba o tym fakcie poinformować organizatora z odpowiednim wyprzedzeniem.
 11. Dwukrotne niezgłoszenie się do meczu przez jednego z Uczestników bez konkretnego powodu i uzasadnienia będzie skutkowało wykluczeniem z turnieju.
 12. Zostaną utworzone specjalne grupy na Facebooku dla wszystkich Uczestników w celu usprawnienia komunikacji. Grupy będą służyły do ustalania terminów spotkań, zgłaszania problemów, przesyłania screenów z wynikami. Można komunikować się innymi sposobami, ale wyniki muszą być podane na grupie turniejowej i potwierdzone przez obu graczy.
 13. W przypadku problemów technicznych i przerwaniu połączenia spotkania:
  – do 45 minuty – mecz zostaje powtórzony w całości.
  – do 75 minuty – zostaje powtórzona tylko jedna połowa, a wynik końcowy stanowi suma wyników do momentu przerwania plus wynik powtórzonej połowy.
  – po 75 minucie – zostaje utrzymany wynik obowiązujący w momencie przerwania spotkania.
 14. Za zwycięstwo w meczu przyznawane jest trzy punkty, za remis jeden, a za porażkę zero punktów. Klasycznie.
 15. O kolejności w tabeli decyduje odpowiednio: ilość punktów, wynik bezpośredniego pojedynku, różnica bramek, liczba strzelonych bramek. W przypadku więcej niż dwóch drużyn o równej liczbie punktów o kolejności decyduje „mała tabela”.
 16. Triumfatorzy obu turniejów otrzymają upominki ściśle związane z grą FIFA20. Nagrody zostały objęte ścisła tajemnicą przez Organizatora do czasu zakończenia rozgrywek.
 17. Wszystkie sprawy nieuregulowane wyżej wymienionymi postanowieniami będą rozpatrywane na bieżąco, a o ich przebiegu i następstwach będzie decydował Organizator.
 18. Przebieg całego turnieju będzie można śledzić na klubowych social mediach The Eagle FC.

Zapraszamy do kibicowania swoim zawodnikom i śledzenia ich poczynań na fanpage’u The Eagle Football Club. Wszystkim Uczestnikom życzymy udanej zabawy, wielu sportowych wrażeń. Niech wygra najlepszy! I co najważniejsze: NIECH PIŁKARSKA POLONIA W EUROPIE POŁĄCZY SIĘ!

One thought on “Regulamin Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych FIFA20

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: