Nasz nowy dom!

Po dziewięciu latach, Orły opuszczają swoje gniazdo na George Lambton Playing Field i przenoszą się do nowego domu, na Sports Pavillon w Red Lodge.

Obiekt w Newmarket był świadkiem wielu pięknych chwil, wielu zwycięstw, wielu emocji. Było to również miejsce, gdzie The Eagle FC święciło swoje największe triumfy w swojej niespełna 10-letniej historii. Od pewnego czasu, kompleks utracił swoją magię, przestał być atutem. Dość powiedzieć, że biało-czerwoni od 2014 roku nie mogą uzyskać promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. Przyszedł więc czas na zmiany, determinowane nie tylko względami sportowymi, ale również ekonomicznymi i społecznymi. W nadchodzącym sezonie Orły będą budowały swoją twierdzę w oddalonym o 5 mil od Newmarket, Red Lodge, na Sports Pavillon. Obiekt oficjalnie znajduje się przy Hundred Acre Way, ale dojazd do kompleksu odbywa się przez Sorrel Court. Kod pocztowy: IP28 8FQ.

Boisko na którym w sezonie 2020/2021 będzie rozgrywać mecze domowe (zdj. James Richardson)

W nowym „gnieździe” Orły będą miały do dyspozycji pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią, regularnie pielęgnowaną przez zespół greenkeeperów. Obok głównej płyty znajduje się boisko ze sztuczną nawierzchnią, które będzie w głównej mierze wykorzystywane do celów treningowych.
W klubowym budynku, zawodnicy będą mieli do dyspozycji dobrze wyposażone szatnie z zapleczem sanitarnym. Po wysiłku fizycznym będzie możliwość zrelaksowania i posilenia się w licencjonowanym barze wraz z kuchnią odznaczoną pięcioma gwiazdkami w kategorii higieny przez Agencję Norm Żywności. Dla osób spragnionych dodatkowych emocji sportowych, obiekt oferuje stół bilardowy i tarczę do rzutek. W związku z pandemią koronawirusa, dostęp do wszystkich udogodnień na terenie obiektu odbywa się w oparciu o najnowsze wytyczne rządowe.

Budynek główny Red Lodge Sports Pavillon (zdj. Crest Nicholson)

Jak powszechnie wiadomo, widowisko sportowe tworzą nie tylko zawodnicy i sztab szkoleniowy, ale również (a może przede wszystkim) kibice. W związku z tym, obiekt na którym domowe mecze będzie rozgrywał The Eagle FC, oferuje szeroką gamę udogodnień dla osób, które w sobotnie popołudnia będą chciały dopingować swoją ulubioną drużynę. Kluczową zmianą jest fakt, że w niedalekiej odległości od murawy znajdują się zadaszone altany, z miejscami siedzącymi, gdzie można się wygodnie rozsiąść (ew. schować przed deszczem) i delektować futbolowymi emocjami. Do dyspozycji fanów pozostaje również bar z orzeźwiającymi napojami i pysznymi przekąskami. Wszyscy zmotoryzowani mogą skorzystać z dużego parkingu usytuowanego w ścisłym sąsiedztwie do obietktów sportowych. Najmłodsi entuzjaści piłki nożnej na najwyższym poziomie również znajdą coś dla siebie, albowiem na terenie obiektu znajduje się bogato wyposażony plac zabaw, ze sprzętem dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Dostęp do wszystkich udogodnień infrastrukturalnych odbywa się według wytycznych rządowych, wydanych w związku z epidemią koronawirusa.

Boisko w Red Lodge. W tle altany z miejscami do siedzenia. (zdj. James Richardson)
Murawa na Red Lodge Sports Pavillon prezentuje się doskonale! Stoliczek! (zdj. James Richardson)

Warunki w Red Lodge są niemal perfekcyjne! Teraz to infrastrukturalne eldorado trzeba przekuć w dobrą grę i pozytywny wynik sportowy! Czekają na to nie tylko spragnieni sukcesów kibice, piłkarze i sztab szkoleniowy „Orłów”, ale również całe społeczeństwo piłkarskie na Wyspach Brytyjskich, w Europie i na całym świecie! Biorąc pod uwagę mizerną postawę przedstawicieli Ekstraklasy w europejskich pucharach, budowę mocnej pozycji polskiego futbolu na arenie międzynarodowej muszą wziąć na swoje barki kluby polonijne, z The Eagle FC na czele!
Pierwsza okazja, by zobaczyć „biało-czerwonych” w nowym gnieździe, nastąpi w najbliższą sobotę, trzeciego października, kiedy w ligowym starciu zmierzą się z Barton Mills FC! Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi dokładnie o godzinie 15:00!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: