Mistrzowskie aspiracje [analiza]

Rozgrywki w Cambridgeshire County League Kershaw 3B wchodzą w decydującą fazę. Niedługo poznamy ostateczne rozstrzygnięcia. Przed historyczną szansą na pierwszy, ligowy tytuł staje drużyna The Eagle FC, która aktualnie przewodzi stawce. Ale czy taki stan rzeczy utrzyma się do końca? Poznajmy możliwe scenariusze!

Drużynie dowodzonej przez Arkadiusza Reputałę pozostały do rozegrania dwa ligowe mecze. Mogłoby się wydawać, że sprawa jest banalnie prosta, ale w grze o tytuł pozostają wciąż cztery zespoły! Inna sprawa, że rozgrywki nie odbywały się symultanicznie, co dodatkowo komplikuje sytuację. Trzeba sięgnąć po kalkulatory i zaufać matematyce. Bezpośrednim rywalom do tytułu, Girton United, Eaton Socon i Histon Hornets, pozostało do rozegrania odpowiednio trzy, pięć i cztery spotkania. Może jeszcze dojść do wielu przetasowań! Rzućmy najpierw okiem na aktualną sytuację w tabeli:

Sprawdźmy również terminarze wszystkich zainteresowanych:

Jak zatem łatwo zauważyć, główni zainteresowani będą się jeszcze mierzyć ze sobą w bezpośrednich konfrontacjach, a co za tym idzie, będą gubić punkty. Co zatem musi się wydarzyć, by Orły sięgnęły po tytuł?

WARIANT NUMER 1

The Eagle wygrywa oba mecze do końca sezonu i sięga po tytuł, bez oglądania się na rywali. Orły wówczas osiągną granicę 40 puntów. Przy założeniu, że każdy z potencjalnych rywali wygra wszystkie swoje mecze do końca , hipotetycznie osiągną odpowiednio: Girton (39 pkt), Eaton Socon (40 pkt), Histon Hornets (37 pkt).
Przy tej samej liczbie punktów z Eaton Socon, bezpośredni bilans jest remisowy, Orły strzeliły więcej bramek na wyjeździe i mają zdecydowanie lepszy ogólny bilans bramkowy. Każdy potencjalny współczynnik premiuje The Eagle FC.


WARIANT NUMER 2

The Eagle wygrywa jeden mecz i jeden remisuje. Dopisujemy 4 oczka, co daje ogólną sumę 38 punktów w całym sezonie. Wówczas:
Girton w trzech ostatnich meczach musi wygrać wszystko, żeby sięgnąć po tytuł mistrzowski;
Eaton Socon w pięciu meczach nie może zebrać więcej niż 13 punktów (maksymalnie 4 zwycięstwa i jeden remis, w dowolnej konfiguracji z rywalami. Komplet zwycięstw daje im tytuł mistrzowski);
Histon Hornets w tej konfiguracji nie są brani pod uwagę, bo nawet przy komplecie czterech zwycięstw w czterech meczach osiągną maksymalnie 37 punktów.


WARIANT NUMER 3

The Eagle wygrywa jeden mecz, a jeden kończy porażką. Orły dopisują trzy oczka co daje im 37 punktów na koniec sezonu. Wówczas:
Girton w trzech ostatnich meczach nie może zebrać więcej niż 7 punktów (maksymalnie dwa zwycięstwa i jeden remis. Komplet zwycięstw daje im tytuł mistrzowski). Przy takiej samej liczbie punktów Orły mają lepszy bilans bezpośrednich meczów i zdecydowanie lepszy bilans bramkowy;
Eaton Socon w pięciu ostatnich meczach nie może zgromadzić więcej niż 12 punktów (maksymalnie 4 zwycięstwa. Komplet zwycięstw lub konfiguracja czterech zwycięstwa i remisu daje im tytuł mistrzowski). Przy takiej samej liczbie punktów Orły mają lepszy bilans bezpośrednich meczów i zdecydowanie lepszy bilans bramkowy;
Histon Hornets w tej konfiguracji nie są brani pod uwagę, bo nawet przy komplecie czterech zwycięstw w czterech meczach osiągną maksymalnie 37 punktów, a mają gorszy bilans meczów bezpośrednich;

WARIANT NUMER 4

The Eagle remisuje oba mecze do końca sezonu inkasując dwa punkty, co w ostatecznym rozrachunku da łączną liczbę 36 punktów na koniec rozgrywek. Wówczas:
Girton w trzech ostatnich meczach nie może zebrać więcej niż 6 punktów (maksymalnie dwa zwycięstwa. Komplet zwycięstw lub dwa zwycięstwa i remis dają im tytuł mistrzowski). Przy takiej samej liczbie punktów Orły mają lepszy bilans bezpośrednich meczów i zdecydowanie lepszy bilans bramkowy;
Eaton Socon w pięciu ostatnich meczach nie może zgromadzić więcej niż 11 punktów (maksymalnie 3 zwycięstwa i dwa remisy). Komplet zwycięstw lub każda konfiguracja z czterema triumfami daje im tytuł mistrzowski.
Histon Hornets musi wygrać wszystkie cztery mecze do końca rozgrywek.


WARIANT NUMER 5

The Eagle FC po jednym remisie i porażce zdobywa zaledwie jeden punkt co daje łącznie liczbę 35 oczek na koniec sezonu. Wówczas:
Girton w trzech ostatnich meczach nie może zebrać więcej niż 5 punktów (maksymalnie jedno zwycięstwo i dwa remisy. Komplet zwycięstw lub każda konfiguracja z dwoma zwycięstwami dają im tytuł mistrzowski). Przy takiej samej liczbie punktów Orły mają lepszy bilans bezpośrednich meczów i zdecydowanie lepszy bilans bramkowy;
Eaton Socon w pięciu ostatnich meczach nie może zgromadzić więcej niż 10 punktów (maksymalnie 3 zwycięstwa i jeden remis). Komplet zwycięstw lub każda konfiguracja z czterema triumfami lub 3 zwycięstwa i dwa remisy dają im tytuł mistrzowski.
Histon Hornets musi wygrać wszystkie cztery mecze do końca rozgrywek.


WARIANT NUMER 6

The Eagle FC przegrywa oba spotkania do końca sezonu i kończy rozgrywki z łączną sumą 34 puntów. Wówczas:
Girton w trzech ostatnich meczach nie może zebrać więcej niż 4 punkty (maksymalnie jedno zwycięstwo i jeden remis). Komplet zwycięstw lub każda konfiguracja z dwoma zwycięstwami lub zwycięstwo i dwa remisy dają im tytuł mistrzowski;
Eaton Socon w pięciu ostatnich meczach nie może zgromadzić więcej niż 9 punktów (maksymalnie 3 zwycięstwa lub 2 zwycięstwa i 3 remisy). Komplet zwycięstw lub każda konfiguracja z czterema triumfami lub każda konfiguracja z trzema zwycięstwami, ale bez dwóch porażek daje im tytuł mistrzowski.
Histon Hornets musi wygrać wszystkie cztery mecze do końca rozgrywek lub trzy wygrać i jeden zremisować.


Jak pokazuje powyższa analiza, wciąż istnieje wiele kombinacji dotyczących ostatecznych rozstrzygnięć. Kluczowy może okazać się nadchodzący mecz The Eagle FC, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 marca, przeciwko Oakington Vikings. W przypadku zwycięstwa biało-czerwonych, warianty numer 4, 5 i 6 przestaną mieć rację bytu. Sprawa zostanie zawężona do zaledwie trzech pierwszych opcji. Orły z niezwykłym zaciekawieniem będą spoglądać 26 marca na Girton Rereation Ground, gdzie w bezpośrednim starciu zmierzą się dwaj bezpośredni rywale w wyścigu mistrzowskim. Wynik tego meczu również odpowie na wiele pytań! Końcówka sezonu zapowiada się ekscytująco! Analiza będzie regularnie aktualizaowana! Obserujcie zatem naszą stronę i social media, by być na bieżąco!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: